• 0212 511 54 96
 • dunyatercume34@gmail.com
 • Merkez: Ankara Cd. Emirler Hanı Sk. Sirkeci Palas Han No:2 Kat:2 Oda No: 203-204 Sirkeci / İSTANBUL

İtalyanca tercüme nasıl yapılır ve ne fiyatlara yapılır?

 • İtalyanca tercüme nasıl yapılır ve ne fiyatlara yapılır?


  Bir belgenin tercüme büroları tarafından sunulan fiyatları her daim farklılık göstermektedir. Dünya tercüme bürosu şirket veya münferit müşterilerimize sunulan İtalyanca çeviri fiyatları değişiklik göstermeyip 1000 karakter tercüme fiyatlarımız sabittir. Fiyatlarımız belirtmiş olduğumuz gibi aynı içerik ve karakterlerde fiyatlarımız değişmeyip sabittir. Fakat farklı içerik konusu ve karakter sayısı baz alındığında fiyatlarımızda değişiklik yapılacağının bilgisini vermek isteriz.

  TERCÜME BÜROLARININ ÇEVİRİ FİYATLARI HESAPLAMALARI

  Dünya Tercüme Bürosu, İtalyanca çevirilerde hesaplamalar şu şekilde yapılır. Yasalara göre tercüme büroları, klasik bir A4 kağıdında 1000 karakter boşluksuz fiyatların ortaya çıkması için 20 satırlık karakterler 1 sayfa olarak belirlenmiştir. Ayrıca boşluksuz 1000 karakterler, kelime bazında hesaplayacak olursak 150-200 kelime ile eşdeğerdir. Böylelikle İtalyanca çevir fiyatları hesaplarını yapabilmek için sayfa olarak değil belgelerin içinde karakter hesaplaması yaparak tercüme ücretleri belirlenmektedir. Sizlere sunulan fiyatlar belgelerin karakter sayısına, çevrileceği dile göre ve içeriklerine göre değişiklik göstermektedir. Belgelerinizi Dünya Tercüme Bürosuna gönderdikten sonra sizlere çeviri fiyatları sunulur. Bu fiyatlar üzerinden sizlerden gelen onay doğrultusunda çeviri yapılma işlemine geçilir. Fiyat sunumları sunulurken çevirilerini hangi gün-saat teslim edileceği çeviri büromuz tarafından bilgilendirmeler yapılacaktır. Ödemelerinizi ister havale EFT veya ofisimizden yapabilirsiniz. Belgelerinizi sizlere Word, PDF, EXCELL formatlarında sunulacaktır. Belgeleriniz bizlere sunulduğu şekille yani orijinali gibi yapılarak belgelerinizin orijinali gibi kalması sağlanacaktır.

  İTALYANCA ÇEVİRİ FİYATLARIN KARAKTER HESAPLAMALARI NASIL YAPILIR?

  Karakterler Word dosyası formatında hesaplanacak ise sol alt köşesinde yazan sözcük kısmına tıklayarak boşluksuz karakter bilgisini görebilirsiniz. PDF dosyasının karakter hesaplamaları bazı programlar aracılığı ile Word formatına çevirerek belgelerinizin karakterleri hesaplanır ve size teslim süresi ile alakalı bilgiler verilebilir. Bir tercümanın bir günde yapacağı karakter sayısı maksimum 20.000 karakterdir Bu hesaplamalardan yola çıkarak sizlerde teslim sürenizi belirleyebilirsiniz.

  İTALYANCA ÇEVİRİ FİYATLARIN KARAKTER HESAPLAMALARI NASIL YAPILIR?

  Dünya Tercüme bürosu, sizlere çevirilerinizi sunarken doğru tercüme etmeye, zamanında teslim, en uygun fiyat garantisi ve orijinaline uygun belgeler sunmaya yıllardan beri gayret göstermektedir. Bu nedenle belgelerinize güven kapsamları içerisinde müşteri memnuniyeti baz alarak sizlere 7/24 hizmet vermekteyiz. Güven kapsamında yapılan çevirilerin gizliliği en önemli diğer hususlardan biridir. Çeviri belgeleri içerikleri 3. kişiler ile paylaşılamayarak belgelerinizin gizliliği tercüme büromuz tarafından her daim saklı kalmaktadır.

  İTALYANCA TERCÜME FİYATLARI NASIL ÜCRETLENDİRİLİR?

  Çeviri ücretlendirmeleri hesaplanırken alınacak hususlar şöyledir;
  1.    1000 boşluksuz karakter sayısı
  2.    150-200 kelime sayısı
  3.    22 satır 1 sayfa sayısı

  Olarak belgeleriniz hesaplanarak sizlere İtalyanca hedef dilin çeviri fiyatları uygulanır. İtalyanca tercüme fiyatları İtalyanca dillerinde her tercümede olduğu gibi belgeleriniz büyük özen ve kontrollerden geçerek sizlere teslim edilir. Kontrol aşaması ile hata oranları sıfıra indirgenmiş olur.


  TERCÜME BELGELERİ WORD FORMATI HARİC KARAKTER BELİRLENMESİ

  Bizler eski tercüme büroları olarak geçmişten bugüne olan sistemleri kullanmadığımız zamanlarda belgeleriniz göz kararı satırlar hesaplatılarak fiyatlar sunulurdu. Şimdiler diğer çeviri büroları gibi Dünya tercüme büromuz lisanslı programlar kullanarak belgelerinizi yazıcı ile taratıp WORD formatına çevirerek işlemlerinizi daha da hızlandırıyoruz. Bu nedenle belgelerinizde karakter hesaplaması nokta atışı ile Word formatı olmasa dahi günümüz teknolojisinde doğru karakter hesaplanması mümkün hale gelmiştir.

  ÇEVİRİ FİYATLARINA ETKİ EDECEK HUSUSLAR

  İtalyanca çeviri fiyatları na etki edecek hususlar baz alındığında yukarıdaki yazılarımıza belirtmiş olduğumuz gibi belgeleriniz birçok dilde içerik konusu çeviri fiyatlarını etkiler, aynı zamanda çevirinin hangi dile çevrileceği tercüme edilecek belgenin ücretlendirilmesinde bir diğer etkendir. Bizler diğer tercüme büroları gibi yeminli tercüme hizmeti verirken münferit müşteri, şirket olarak ayırım yapmaksızın belgelerinizi aynı fiyat doğrultusunda sunuyoruz. Belgelerin üzerinde hesaplama yapılan teknik konular aşağıdaki gibidir.

  •    Akademi tercüme
  •    Hukuki tercüme,
  •    Tıbbi tercüme (Medikal)
  •    Deşifre tercüme,
  •    Web Site Tercümesi
  •    Katalog tercüme

  DÜNYA TERCÜME BÜROSU FİYAT LİSTESİ

  Sitemizde yer alan tercüme fiyat hesaplama sayfasına tercümesi yapılacak dosyanızı yükleyin, hangi dilden hangi dile tercüme seçimini yapın ve iletişim bilgilerinizi girerek gönderin ve size en uygun italyanca tercüme fiyatlarını sunalım.