• 0212 511 54 96
 • dunyatercume34@gmail.com
 • Merkez: Ankara Cd. Emirler Hanı Sk. Sirkeci Palas Han No:2 Kat:2 Oda No: 203-204 Sirkeci / İSTANBUL

Osmanlıca Yeminli Tercüme

 • Osmanlıca Yeminli Tercüme


  Osmanlı imparatorluğu  Asya, Güney batı , Kuzey Afrika ve Avrupa ya  kadar topraklarını egemenliği altına almış   ve 1600 miladi yıllarında dünyanın   en güçlü devleti haline gelmiştir.
   Osmanlı devletinin kurucusu Kayı boyu Aşiretinden OSMANGAZİ dir. Osmanlının temeli söğüt ilçesinde atılmıştır, Bizansa karşı kazandığı savaştan sonra 1302 yılında devlet niteliği kazanmıştır. Osmanlı devleti daha sonra büyümeye devam etmiş 3 kıtaya hakim olmuştur. Osmanlının sınırı Hazar denizinden Cebel Tarık boğazına kadar Basra körfezinden Avrupa’da bulunan Macaristan, Avusturya’ya kadar Arap Yarımadası ve Yemene kadar uzanmıştır. Osmanlı Devleti 620 yıl boyunca doğu ve batı dünyası arasında bir köprü görevi yapmıştır. 

  Osmanlı imparatorluğunda köprü


  Osmanlı devleti bir şeriat devleti olup hukuku İslam hukukuna göre düzenlenmiştir. Aynı zamanda Türklerin örf ve adetlerine uygun olarak ve İslam kültürünün yükümlülükleri doğrultusunda bir yönetim şekli benimsemiştir.

   

  Yeminli Osmanlıca Tercüme Bürosu

  Osmanlıca tercümeler, çok iyi yetişmiş arşiv bilimciler ve Osmanlıca eğitimini alan yetişmiş bir kadro’dan oluşan test edilmiş bir ekiple yüksek kaliteli, profesyonelce Türkçeden Osmanlıcaya veya Osmanlıcadan Türkçeye Tercüme hizmetleri sunan bir Tercüme firmasıyız.

  osmanlıca tercüme

  Yüksek tahsil öğrencilerine tez ve ödev yapan tarih ve edebiyat fakültesinde okuyan tüm öğrencilere en uygun fiyatla hizmet vermekteyiz.  Bugüne kadar Osmanlıca şiir kitapları, tapu senedi, nüfus tezkeresi ve onlarca Osmanlıca belgelerini noter tasdikli olarak   itinalı ve kaliteli bir şekilde tercüme ettik.
  Ayrıca   el yazısı veya matbu Osmanlıca belgelerinizi kusursuz ve eksiksiz olarak aslına uygun olarak tercüme etmekteyiz.  Bu güzel dilin tercümesinde iddialı bir tercüme bürosu olarak hizmet veriyoruz.   Bu hususda bize sormadan tercümelerinizi kimseye tevdi etmeyiniz.

  Osmanlıca belge tercümesi