• 0212 511 54 96
 • dunyatercume34@gmail.com
 • Merkez: Ankara Cd. Emirler Hanı Sk. Sirkeci Palas Han No:2 Kat:2 Oda No: 203-204 Sirkeci / İSTANBUL

Japonca Tercüme

 • Japonca Tercüme


  2017 JAPONCA TERCÜME PROSEDÜRLERİ

  Bir belgenin tercüme büroları tarafından sunulan fiyatlar her daim farklılık göstermektedir. Dünya tercüme bürosu şirket veya mülferit müşterilerimize sunulan Japonca Tercüme değişiklik göstermeyip, 2017 yılı 1000 karakter tercüme fiyatlarımız sabittir. Piyasaya oranla sizlere sunacağımız Japonca tercüme ücretler, 40 TL + KDV‘dir. Bu fiyatlarımız belirtmiş olduğumuz gibi aynı içerik ve karakterlerde fiyatlarımız değişmeyip sabittir. Fakat farklı içerik konusu ve karakter sayısı baz alındığında fiyatlarımızda değişiklik yapılacağının bilgisini vermek isteriz.

  TERCÜME BÜROLARININ TERCÜME FİYATLARI HESAPLAMALARI

  Dünya Tercüme Bürosu, Japonca çevirilerde hesaplamalar şu şekilde yapılır. Yasalara göre tercüme büroları, klasik bir A4 kağıdında 1000 karakter boşluksuz fiyatların ortaya çıkması için 20 satırlık karakterler 1 sayfa olarak belirlenmiştir. Ayrıca boşluksuz 1000 karakterler, kelime bazında hesaplayacak olursak 150-200 kelime ile eşdeğerdir. Böylelikle  hesaplarını yapabilmek için sayfa olarak değil belgelerin içinde karakter hesaplaması yaparak tercüme ücretleri belirlenmektedir. Sizlere sunulan fiyatlar belgelerin karakter sayısına, çevrleceği dile göre ve içeriklerine göre değişiklik göstermektedir. Belgelerinizi Dünya Tercüme Bürosuna gönderdikten sonra sizlere çeviri fiyatları sunulur bu fiyatlar üzerinden sizlerden gelen onay doğrultusunda çeviri yapılma işlemine geçilir. Fiyat sunumları sunulurken çevirilerini hangi gün-saat teslim edileceği çeviri büromuz tarafından bilgilendirmeler yapılacaktır. Ödemelerinizi ister havale EFT veya ofisimizden yapabilirsiniz. Belgelerinizi sizlere Word, PDF, EXCELL formatlarında sunulacaktır. Belgeleriniz bizlere sunulduğu şekile yani orjinali gibi yapılarak belgelerinizin orjinali gibi kalması sağlanacaktır.

  JAPONCA TERCÜME FİYATLARIN KARAKTER HESAPLAMALARI NASIL YAPILIR?

  Karakterler Word dosyası formatında hesaplanacak ise sol alt köşesinde yazan sözcük kısmına tıklayarak boşluksuz karakter bilgisini görebilirsiniz. PDF dosyasınızın karakter hesaplamaları bazı programlar aracılığı ile word formatına çevirerek belgelerinizin karakterleri hesaplanır ve size teslim süresi ile alakalı bilgiler verilebilir. Bir tercümanın bir günde yapacağı karakter sayısı maksimum 20.000 karakterdir Bu hesaplamalardan yola çıkarak sizlerde teslim sürenizi belirleyebilirsiniz.

  JAPONCA TERCÜME FİYATLARIN KARAKTER HESAPLAMALARI NASIL YAPILIR?

  Dünya Tercüme bürosu, sizlere çevirilerinizi sunarken doğru tercüme etmeye, zamanında teslim, en uygun fiyat garantisi ve orjinaline uygun belgeler sunmaya yıllardan beri gayret göstermektedir. Bu nedenle belgelerinize güven kapsamları içerisinde müşteri memnuniyeti baz alarak sizlere 7/24 hizmet vermekteyiz. Güven kapsamında yapılan çevirilerin gizliliği en önemli diğer hususlardan biridir. Çeviri belgeleri içerikleri 3. kişiler ile paylaşılmalayarak belgelerinizin gizililiği tercüme büromuz tarafından her daim saklı kalmaktadır.

  JAPONCA TERCÜME FİYATLARI NASIL ÜCRETLENDİRİLİR?

  Çeviri ücretlendirmeleri hesaplanırken alınacak hususlar şöyledir;

  1. 1000 boşluksuz karakter sayısı
  2. 150-200 kelime sayısı
  3. 22 satır 1 sayfa sayısı

  olarak belgeleriniz hesaplanarak sizlere Japonca hedef dilin çeviri fiyatları uygulanır. Japonca tercümei fiyatlarıJaponca dillerinde her tercümede olduğu gibi belgeleriniz büyük özen ve kontrollerden geçerek sizlere teslim edilir. Kontrol aşaması ile hata oranları sıfıra indirgenmiş olur.

  TERCÜME BELGELERİ WORD FORMATI HARİC KARAKTER BELİRLENMESİ

  Bizler eski tercüme büroları olarak geçmişten bugüne olan sistemleri kullanmadığımız zamanlarda belgeleriniz göz kararı satırlar hesaplanılarak fiyatlar sunulurdu. Şimdiler diğer çeviri büroları gibi Dünya tercüme büromuz lisanslı programlar kullanarak belgelerinizi yazıcı ile taratıp WORD formatına çevirerek işlemlerinizi daha da hızlandırıyoruz. Bu nedenle belgelerinizde karakter hesaplaması nokta atışı ile word formatı olmasa dahi günümüz teknolojisinde doğru karakter hesaplanması mümkün hale gelmiştir.

  Tercüme

  ÇEVİRİ FİYATLARINA ETKİ EDECEK HUSUSLAR

  Japonca tercüme etki edecek hususlar baz alındığında yukarıdaki yazılarımıza belirtmiş olduğumuz gibi belgeleriniz bir çok dilde içerik konusu çeviri fiyatlarını etkiler, aynı zamanda çevirinin hangi dile çevrileceği tercüme edilecek belgenin ücretlendirilmesinde bir diğer etkendir. Bizler diğer tercüme büroları gibi yeminli tercüme hizmeti verirken mülferit müşteri, şirket olarak ayırım yapmaksızın belgelerinizi aynı fiyat doğrultusunda sunuyoruz. Belgelerin üzerinde hesapama yapılan teknik konular aşağıdaki gibidir.

  • Akademi tercüme
  • Hukuki tercüme,
  • Tıbbi tercüme (Medical)
  • Deşifre tercüme,
  • Web Site Tercümesi
  • Katalog tercüme

  DÜNYA TERCÜME BÜROSU FİYAT LİSTESİ

  Sizler Dünya tercüme büromuz aracılığı ile bizere ulaşmak ve Japonca çeviri ücretleri hakkında bilgi almak için aşağıdaki adreslerimizden ulaşabilir. Japonca ve diğer fiyatlarımız hakkında bilgi almak için çeviri fiyat listesi sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.

  Sirkeci Merkez

  • Adres:Ankara Cd. Emirler Hanı Sk. Sirkeci Palas Han No:2 Kat:2 Oda No: 203-204 Sirkeci / İSTANBUL (Sirkeci Tramvay Durağı Karşısı)
  • Telefon:+90212 511 54 96 – 527 12 24
  • Mobil:+90535 564 48 91 – İhsan KORKMAZ
  • E-Posta:dunyatercume34@gmail.com

  Harbiye Şubemiz

  • Adres:Ergenekon Mah. Halaskargazi Cd. No:53 Kemahlı Ap. Kat: 2 Harbiye /Şişli/İSTANBUL (Ramada Oteli Yanı)
  • Telefon:+90212 296 84 30 – 212 296 82 56
  • Mobil:+90536 263 81 68 – Mehmet KORKMAZ
  • E-Posta:dunyatercumeharbiye@gmail.com

  Mecidiyeköy Şubemiz

  • Adres:Büyükdere Caddesi Atakan sokak Özçelik iş hanı no:1 Daire:5 / Mecidiyeköy /İSTANBUL
  • Telefon:+90212 511 54 96 – 527 12 24
  • Mobil:+90535 564 48 91 – İhsan KORKMAZ
  • E-Posta:dunyatercume34@gmail.com