• 0212 511 54 96
 • dunyatercume34@gmail.com
 • Merkez: Ankara Cd. Emirler Hanı Sk. Sirkeci Palas Han No:2 Kat:2 Oda No: 203-204 Sirkeci / İSTANBUL

İngilizce Tercüme

 • İngilizce Tercüme


  Tercüme

  Tercüme konularında en yaygın dil olan İngilizce dili dünyada en çok konuşulan ve  uluslararası düzeyde, çok yaygın bir dildir, Dünya'da  eğitim ağırlıklı olarak  İngilizce dili ile yapılmaktadır, merkezdeki ülkeler  Amerika Birleşik Devletleri, Kanada, İngiltere, Avustralya Yeni Zelanda gibi devletleri ana çember olarak  tarif edersek  hemen hemen 500 milyon'dan fazla insan İngilizceyi konuşmaktadır, diğer taraftan dış çembere intikal edersek Malezya, Pakistan, Hindistan, Hong Hong, Singapur, Kenya, Gana gibi tahminen 70 ülke ve  600 milyondan fazla  insan tarafından konuşulmaktadır. Tüm dünya ülkeleri eğitimde ticarette bürokraside İngilizce dilini kullanmaktadırlar , Dünya ülkelerinin tüm okullarında İngilizce dili birinci yabancı dil olarak öğretilmektedir.Tıbbi teknik, edebi, sosyoloji, ve ticaret gibi bilim dalarının kaynakları hep İngilizce  yazılan kaynaklardan öğrenilmektedir.

   

  İngilizce Dilinin Öz Geçmişi

  İngilizce dili Indo-Europa kökenli bir dildir, tarihte eski milletlerin ve  kavimlerin göçüyle değişim meydana gelmiş, Germen  kavimleri  İngiltere adalarında ikamet eden    toplulukları sürerek yerinden etmiş, İngiltere adalarına İngilizce dilini getirmiştir,  sürgün sonrası İngiltere adalarına Anguslara karışan Saksonlar yerleşmiştir, bu milletler  konuştukları dilerine angalik ismi vermişlerdir. Daha sonra adaları Normanlar işgal etmişlerdir toplumun  müreffeh  kesimleri  Fransiz dili karışımı olan  Normanca dilini konuşmuşlardır ancak adalarda bulunan köylüler İngilizce dilini konuşmaktaydılar . Daha sonra  1068 yılında  hasting savaşından sonra  İngiltere  işgal  edilmiş ve normanca dili   halk arasında yayılmıştır.

   

  Noter Tasdikli İngilizce Tercüme

  Bu çağda ve halihazırda, Amerika birleşik devletlerinde, İngiltere kraliyetinde , Avustralya, Güney Asya, Kanada ve bir çok Afrika devletlerinde, Arap ülkelerinde İngilizce dili ya birinci veya ikinci dil olarak kullanılmaktadır.

  2016 yılında yapılan istatistiklere dayanılarak dünyada İngilizce bilen insan sayısının 2 milyarı aşmaktadır. İngilizce dilini resmi dil olarak kullanan ülkeler Britanya adaları, Hindistan kuzey İrlanda, Galler, Filipinler, Amerika kıtası, Avustralya Kanada yeni Zelanda gibi ülkelerdir.

  İngilizce Dili Nasıl Böyle Yaygınlaştı?

  Kimi bilim adamlarına göre İngilizce dilinin sömürgecilik ve işgal münasebetiyle yaygınlaştığı , diğer  bilim adamların  görüşüne göre, İngilizce dili bir potansiyel dil olması, diğer dünya dillerine nazaran   kolayca öğrenilmesi münasebetiyle ve  araştırmacılar için çok sayıda İngilizce kaynakların  çoğalması hesabıyla yaygınlaşmıştır. 19. Yüzyılda Fransızca  ve İspanyolca dünyanın en çok konuşulan  dilleri idi  ancak Amerika Birleşik Devletlerinin tarih sahnesine çıkmasıyla,  ekonomik , kültürel etkisi  sebebiyle İngilizce dili çok önemli bir faktör olmuştur, Uluslararası iletişimde ve internet ağının gelişmesiyle İngilizce dili dünyada birinci dil olarak yerini almıştır

  On dokuzuncu  asrın başında İngilizce dili her alanda büyük sıçrama yapmış, teknoloji , endüstri  ve bilimsel araştırmalar yeni gelişmelerle birlikte, yeni İngilizce terimler meydana gelmiş ve binlerce yeni kelimeler bilim fihristine eklenmiştir, ayrıca   ticaretin , denizciliğin hayvancılığın , diplomasinin, uluslararası bağlantılarının , sinema ve internet sektörünün  dili olmuştur , Yirminci asırda  diplomasi alanında Fransızca dilinin yerini  alarak küresel alanda ivme kazanarak bugünkü noktaya gelmiştir, sanal alemin ve internetin gelişmesiyle İngilizce dili dünyada iyice  yerini  sağlamlaştırmıştır

   

  Tercüme konularında her daim Dünya Tercüme Bürosu'nu tercih edebilirsiniz. Tercüme işi profesyonellik isteyen bir iştir. Bu işi acemi tercümanlara yaptırmamanız sizin yararınıza olacaktır.

  Dünya Tercüme Bürosu

  Dünya Tercüme Bürosu, tercüme hususunda  deneyim sahibi olup çok sayıda uzman tercüman istihdam etmektedir, 38 yılı  aşkın bir süreyle  kapsamlı hizmet yelpazesi  sunan bir kuruluştur. Dünya Tercüme Bürosu Ortadoğu’dan  Avrupa’ya, Asya’dan Afrika’ya dünya çapında  çok geniş  bir şekilde  uluslararası firmalara hizmet vermektedir. Türkiye içinde ve dışında tüm müşterilerimizin  yüksek beklentilerini büyük esneklikle ve titizlikle karşılamaktayız, her konuda  firmaların isteklerine odaklanmaktayız, firmamızın temel felsefesi, kaliteli hizmet ve uygun fiyatlar sunmaktır. Her gün 20’den  fazla  uzman tercümanlar ile muhtelif projeleri bitirip  müşteriye teslim etmekteyiz. Global iş dünyasının sürekli büyüyen gereksinimlerine cevap vermekteyiz, ünlü şirketler,  kurumlar ve ajanslar uzmanlığımıza  güvenmektedir.tüm kurumsal yazışmalarınızı, sözleşme, sertifika, kılavuz, teknik  fizibilite ve çizimlere kadar her türlü metni Türkçe'den İngilizce'ye , İngilizce'den Türkçe'ye ve diğer dünya dillerine titizlikle tercüme etmekteyiz. Daha önce tercüme edilmiş metinleri redakte edip tüm müşterilerimize hizmet vermekten mutluluk duymaktayız. Dünya Tercüme ISO 9001 belgesine sahip olup her konuda her dilde  kaliteli tercümeler yapmaktadır. Onlarca ana dilde uzman tercüman istihdam etmekteyiz. Tüm projelerinizi  nitelikli anadil tercümanlara emanet etmekteyiz, özelikle endüstri sektörleri için büyük bir profesyonel kadro havuzu tesis etmiş bulunmaktayız, teknik alanda  çok hızlı bir şekilde  müşterilerimizin tüm tercüme taleplerini  karşılamaktayız. Dünya tercüme bürosu ISO 9001’e uygun olarak sertifikalandırılmış sistematik bir kalite yönetim sistemi kapsamında performansını sürekli olarak geliştirmektedir.

  Ayrıca Online tercüme hizmetleri sunmaktayız. Profesyonel kadro, uzun yıllara dayanan deneyim sebebiyle müşterilerimiz tarafından talep edilen  iş yazışmalarını hızlı ve hatasız  bir şekilde  tercüme edip  online  müşterilerimize geri göndermekteyiz  hizmet verdiğimiz dil çaprazları aşağıdaki gibidir: